Notifications
bg
Süleyman Bucuk
Gamer - Owner
Samsun, Turkey
2
Likes
4
Followers
1
Connection
All
Articles0
Games1
Showcases0
Column1
Jobs0
Save The Medea
Google Play' de yayınladığım ilk oyunum olan Save The Medea ( Medeayı Kurtar ) korku, ilerlemeli ve hayatta kalma tarzı bir oyun. Oyunun ana karakteri olan Medea' yı ve kendimizi zombilerden koruyarak haritanın başından sonuna kadar ilerlediğimiz bir FPS Shooter tarzı oyun. Şu anda 3 haritası olan ve yakında 2 harita daha ekleyeceğim oyunumun ilk aşamasından bu yana...
Tekrar merhaba arkadaşlar, geliştirmekte olduğum ve daha önce burada paylaştığım oyunumla ilgili büyük bir güncelleme yayınladım. Oyunun oynanma mantığını tamamen değiştirdim ve biraz daha campaing tarzına çevirmeye çalıştım. Şu anda oyunda 3 harita var, ilk haritada oynanış mantığı tamamen işlenmiş durumda. 2. haritada oynanış açısından işlemler tamam fakat henüz nereden nereye gidileceği açık ve net olarak belirleyemedim bununla ilgili fikirlerinizi de almak istiyorum, 3. haritada ise henüz ana karakterden başka birşey yok, yani haritada gezilebiliyor fakat düşmanlar ve Medea yok. Danışmak istediğim, oyunda haritanın başından başladık ve belli bir yere doğru oyuncuyu yönlendirmemiz lazım, bunu nasıl daha güzel bir hale getirebilirim? İlk haritadaki oynanış gece vakti olduğundan ortam karanlık, dolayısı ile yere led ışıklar yerleştirdim ve bunları takip ettiğinizde zaten çıkışa yöneliyorsunuz. İkinci harita gündüz olduğundan led işaretçiler mantıklı değil. Aklımda iki düşünce var, birincisi ilk haritada da uyguladığım gibi duvarlara kan formatında çıkış yazıları yerleştirmek ikincisi ise yine kan dokulu yön tabelaları yerleştirmek. Başka fikri olan ve paylaşmak isteyen olursa duymak isterim. Oyunun linkini de tekrar paylaşıyorum. Yorum ve düşünceleriniz benim için önemli. Teşekkürler.

https://play.google.com/store/apps/details?id=bck.SaveTheMedea

play.google.com
Save The Medea - Apps on Google Play
a month ago
Reply@Ali H.Öncelikle güzel çalışma tebrik ederim. Ancak pubg arayüzüne baktığınızda FIRE gibi yazılar yok butonların üzerinde. Onları ikon temelli yaparsanız çok iyi olur. Alakasız oldu ama feedback işte :)
Butonları ikona çevirdim Ali, reload ı iptal etmedim o da ikon olarak duruyor, şu hali ile daha şık durdu. Şimdi koşma işini hareket joystiğine birleştirmeye çalışıyorum. Yapamasam da onu da ikona çeviririm kodlama tarafında henüz bir mantığını bulamadım açıkçası. Can ve mermi ile ilgili UI kısmında bazı sorunlar var IL2CPP derlemesinde UI da sorunlar oluşuyor bu nedenle şimdilik öyle kalmaları en azından oyunun oynanabiliyor olması açısından önemli. Tavsiyelerin için teşekkürler.
AH
a month ago
Reply@Ali H.Öncelikle güzel çalışma tebrik ederim. Ancak pubg arayüzüne baktığınızda FIRE gibi yazılar yok butonların üzerinde. Onları ikon temelli yaparsanız çok iyi olur. Alakasız oldu ama feedback işte :)
Ayrıca eklemek isterim ki, run ve reload butonlarını iptal et. Reload otomatik olsun. Run ise parmağı az daha ileri atınca otomatik açılsın. Ayrıca global bir dil olması açısıdan ikonlar her zaman kraldır. Ayrıca o pause da çok devasa olmuş. Önemli olan mermi ve can bilgileri üste alınmalı. can rakamla değil progress barla. Mermi rakamsal olabilir. Mermi kalibresi de yazılabilir. Kalibre büyüdükçe hasar artar.
a month ago
Reply@Musap KahramanSağ üste bir minimap koyup çıkışı orada gösterebilirsiniz. Bunu desteklemek için de üst tarafa pusula çizgileri koyabilirsiniz. Call of Duty gibi.
Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için, bunu da not aldım. Nasıl yapıldığını öğrenmek için çalışmalara başlıyorum.
a month ago
Reply@Ali H.Öncelikle güzel çalışma tebrik ederim. Ancak pubg arayüzüne baktığınızda FIRE gibi yazılar yok butonların üzerinde. Onları ikon temelli yaparsanız çok iyi olur. Alakasız oldu ama feedback işte :)
Çok teşekkür ederim Ali, CoD Mobile' ı indirip oynadığımda dediğin gibi benim de dikkatimi çekti açıkçası. Notlarım arasına aldım ve biraz kafa yordum. dikkatimi çeken şu oldu, mesela ateş etme butonu çok küçük olmasına rağmen kenarlarına basınca da ateş etme fonksiyonu çalışıyor. Sanırım görseli küçük yapıp touch range ini daha büyük yapıyorlar ki mantıklı. Böylece oyun görüntüsünü bloke etmemiş de olur.
View More Comments
Arkadaşlar merhaba, android platform için geliştirdiğim ve oynanabilir güncellemesini az önce yayınladığım 3D oyunumu incelemenizi ve oyun ile ilgili yorum ve düşüncelerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Oyunun tamamlanması için yaklaşık 360 saatlik bir çalışma gerekti. Tek başıma çalıştım.

https://play.google.com/store/apps/details?id=bck.SaveTheMedea

play.google.com
Save The Medea - Apps on Google Play
2 months ago
Reply@Yiğit Ekim DEMİR (yigitekimdemir)Hocam güzel görünüyor ancak kesinlikle storedaki sayfaya bir trailer eklemelisin. Maalesef trailer olmayan oyunları standart kullanıcılar merak edip de indirmiyorlar :)
Tavsiyen için çok teşekkür ederim, trailer için profesyonel yardım almak istediğim için henüz yayınlamadım. En kısa zamanda onu da hallediyorum. Selamlar.
Yiğit Ekim DEMİR (yigitekimdemir)
Content Creator and C# Unity Programmer
2 months ago
Hocam güzel görünüyor ancak kesinlikle storedaki sayfaya bir trailer eklemelisin. Maalesef trailer olmayan oyunları standart kullanıcılar merak edip de indirmiyorlar :)
Arkadaşlar merhaba, gruba yeni katıldım ve daha önceki yorumlarda Unity eğitimleri ile ilgili kaynakların yazıldığı bir yorum gördüm. Çok altlarda kaldığından yeni bir yorum olarak yazmak istedim. Şimdiye kadar yararlandığım kaynakları yazmak istedim. Umarım yardımcı olur.

Awesometuts
https://www.youtube.com/channel/UC5c-DuzPdH9iaWYdI0v0uzw

Brackeys
https://www.youtube.com/user/Brackeys

Code Monkey
https://www.youtube.com/channel/UCFK6NCbuCIVzA6Yj1G_ZqCg

Zenva
https://www.youtube.com/user/fariazz2/videos

Charger Games
https://www.youtube.com/channel/UChvLQbvpw2pfODgOmdS4ZSQ/videos

Reha Studio - Türkçe Kaynak
https://www.youtube.com/channel/UCdGQVS147Uy2V5rItFmR4DQ/videos

inScope Studios
https://www.youtube.com/user/KnnthRA/videos

DitzelGames
https://www.youtube.com/channel/UCdedu-nAwMACE5WbVcmp3Bg/videos

MakingMagic
https://www.youtube.com/channel/UCg_s9AuEEwiptnVDQf0_4Vg/videos

Thomas Brush
https://www.youtube.com/user/thomasmbrush/videos

Yasir Kula - Türkçe kaynak
https://yasirkula.com/

Single Sapling Games
https://www.youtube.com/channel/UCbvf5o21cb0Ra9pdpkogHYA/videos

Sykoo
https://www.youtube.com/user/SykooTV/videos

Renaissance Coders
https://www.youtube.com/channel/UCkUIs-k38aDaImZq2Fgsyjw/videos

2 months ago
En önemlilerinden birini unuttum GameDevHQ https://www.youtube.com/user/Unity3DCoder/videos
About Me
Work on my own game projects.
BCK Gaming Studios
Owner
Beykent University
Management Information Systems
See more
Certifications (0)
Import
See all
Süleyman Bucuk's liked projects (0)
No likes yet
Following (7)
Followers (4)
Following Companies (0)
Not following anyone yet