Notifications
bg
Invite Others
Search
More
DISCUSSION
MEMBERS
Search
Group Info
Category
School & Education
Description
Türk oyun geliştiriciler grubuna hoş geldiniz. Amaç: Türk oyun geliştiricileri için kurulan bir gruptur. Düşünce: Bilgi ve fikir
Preferred Language
Turkish
Location
Turkey
Domatis
Sep 16, 2019
Merhaba, bir süredir geliştirdiğim oyunu sonunda google play store'da yayınlandım.
Çizimler,programlama,oyun dizaynı vb. kısacası müzik ve ses efektleri dışında ki her şey bana ait.

Oyundan bahsedecek olursak, oyun platformer-runner tarzında bir oyun. 2 farklı tema ve toplam 28 adet bölümden oluşmakta.
Her bölüm için, verilen sürede bitirme, belirli sayıda kristal toplama gibi görevler mevcut.

Oyunu denemek isteyenler için aşağıda link ve oyundan bazı görseller mevcut.

Link = https://play.google.com/store/apps/details?id=com.DomatisGames.NinjaTaigen

Domatis
Indie Game Developer
2 days ago
Reply@Onur Eren ElibolBiraz oynadım. Güzel olmuş eline sağlık. Zorluk seviyesi biraz düşürülebilir. Bir de popuplar zaten öğrenmiş olduğumuz şeyler için tekrar tekrar çıkmasaydı keşke. Oynamayı bırakmama sebep oldu :(
Merhaba, teşekkürler öncelikle, oyunu biraz zor olmasının sebebi sadece 28 bölümden oluşması ve bitirdikten sonra silinecek bir oyun olması o yüzden biraz zor olmasını sitedim, popuplar zaten ilk bölümde öğretme amaçlı var sadece ve tekrar çıkmasının sebebi okumadan geçenler, ya da yanlışlıkla kapatanlar, bir daha okumak isteyenler için tekrardan çıkıyor.Sadece bir kere gösterme durumu olsaydı, üstteki dediğim durumlar için kullanıcı bölüme tekrar başlamak zorunda kalacaktı, o yüzden tekrar çıkacak şekilde tasarladım.
OE
Biraz oynadım. Güzel olmuş eline sağlık. Zorluk seviyesi biraz düşürülebilir. Bir de popuplar zaten öğrenmiş olduğumuz şeyler için tekrar tekrar çıkmasaydı keşke. Oynamayı bırakmama sebep oldu :(
Herkese merhaba,
2 aydır geliştirmekte olduğum "Shark in Dream" isimli oyunum şuanda Google Play de yayında indirip bana destek olabilir ve hatalarımı söyliyebilirsiniz. Teşekkürler.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.YOYGAME.SharkinDreams

play.google.com
SharkinDream - Apps on Google Play
YY
Yorumunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki güncellememde söylediğiniz herşeyi uygulayacağım.
TE
Tahir Ertan
GameDesigner
3 days ago
Puan yüzden fazla oldugunda sayilar ekranin dışına taşıyor. - When the score is more than a hundred, the numbers move off the screen. - Canvas hizalaması ile düzeltebilirsin. - You can correct it with canvas alignment. - Arkaplan resmi dikey olarak uzatılmış görünüyor. - The background image looks vertically stretched. - Üstte yıldızlı bir şerit yapıp daha güzel bir görünüm elde edebilirsin. - You can make a starry stripe on top and get a more beautiful look. - Oynama ve oyun akışı oldukça başarılı. - Playing and game flow is quite successful. - Sizin gibi genç arkadaşların artması dileklerimle. - I wish you more young friends like you. - Bu değerli çalışmanız için tebrik ederim. - Congratulations on your valuable work. - Paylaştığınız için teşekkür ederim. - Thank you for sharing.
Ozgur Pektas
Sep 14, 2019
Herkese selamlar,

Uzun süredir görsel tasarımla ilgileniyorum. Uzun uzadıya nelerle uğraştığımı anlatmıyacam ama aşağıda hobi olarak 2 kişi yazdığımız demo oyunun gameplay vidyosunu görebilirsiniz.

oyunun tüm görsellerini ben kodlama kısmını ise diğer arkadaşım yaptı. Hatta robotların bir kısmını asset store'da bulabilirsiniz.

www.youtube.com/watch?v=-ME-sSJ5vIE

Ozgur Pektas
3d designer
13 hours ago
Reply@Onur Eren ElibolSelam Özgür, Eline sağlık çok kaliteli iş çıkarmışsınız.
Saolasın Onur, Aslına bakarsan bu videodaki görsellerden çok daha iyisini hazırladım ama bi türlü oturup ürün haline getircek vakit bulamadık :) Biterse burdan mutlaka paylaşıcam.
OE
Selam Özgür, Eline sağlık çok kaliteli iş çıkarmışsınız.
TE
Tahir Ertan
Owner
Sep 13, 2019
Merhaba arkadaşlar Unity öğrenmek için kurs soranlar olmuştu. Faydalı bulduğum youtube kanalları:
Brackeys, N3K EN, Sebastian Lague, Jimmy Vegas, SpeedTutor, Sykoo ve Türkçe içerik üreten bir kanal: Unity Kitaplığı.
Sizler de faydalı bulduğunuz diğer kaynakları yorumlarda yazarmısınız.

Hi friends, there had been people who asked the course to learn Unity. YouTube channels I found useful:
Brackeys, N3K EN, Sebastian Lague, Jimmy Vegas, SpeedTutor, Sykoo and a channel that produces Turkish content: Unity Kitaplığı.
You can also comment on other resources that you find useful.

i
5 days ago
Çok faydalı Türkçe kaynak,
Vahid Kiani
Sep 13, 2019
https://assetstore.unity.com/packages/templates/systems/online-cool-backgammon-129308

assetstore.unity.com
Online Cool Backgammon - Asset Store
TE
Tahir Ertan
GameDesigner
6 days ago
Merhaba Vahid Kiani. - Hi Vahid Kiani. - Oyun ücreti için 200 dolar bence çok fazla. - I think 200 dollars for the game fee is too much. - Eğlencesi yüksek ve fazla tercih edilen oyunlar üzerinde çalışmalısınız. - You should work on games that are highly entertaining and highly preferred. - Playstore ilk 200 oyun arasında tavla ve kart oyunu bulunmamaktadır. - There are no backgammon and card games among the top 200 games on the playstore. - Çalışmalarınızda başarılar dilerim. - I wish you success in your work.
Herkese merhaba, Bugün yeni geliştiridiğim oyunu yayınlayacağım. herşey hazır fakat google play tarafından şöyle bir hata aldım. Daha yeni sayılırım bu yüzden bu tür hataların çözümünü bilmiyorum. bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.
Aldığım hata :
Optimize edilmemiş APK
Uyarı:

Bu APK, kullanılmayan kod ve kaynakların kullanıcıya gönderilmesine neden oluyor. Android App Bundle işlevini kullanırsanız uygulamanız daha küçük olabilir. Uygulamanızı cihaz yapılandırmalarına göre optimize etmediğinizden, uygulamanızın kullanıcıların cihazına indirilip yüklendiği boyut, olması gerekenden daha büyük. Büyük boyutlu uygulamaların yüklenme başarı oranı daha düşük olur ve kullanıcıların cihazlarında daha fazla yer kaplarlar.

Çözünürlük:

Cihaz yapılandırmalarını otomatik olarak optimize etmek veya birden fazla APK ile kendiniz yönetmek için Android App Bundle'ı kullanın.

YY
Sorunu Unity güncellemeden yaptım. NDK dosyasını unity üzerinden kurdum ve build alırken bundle google playi işaretledim. En son olarak player settingsten 64 bite göre uyarladım. Eğer takılan arkadaşlar olursa bu şekilde yapabilirler. Yardımınız için teşekkür ederim.
TE
Tahir Ertan
GameDesigner
6 days ago
Yusuf Yüzbaşıoğlu, Unity güncelleme yapmanız gerekiyor. 2019.2 versiyonu ile gelen bir özellik. 01 Ağustos 2019 itibariyle apk devri bitti. Onur Cinstaş arkadaşımızın yazdığı gibi .aab uzantılı bundle için Build App Bundle (Google Play) seçili olması gerekiyor. Ve developer hesabında versiyonu +1 yapmalısınız. Yiğit Ekim DEMİR arkadaşımızın paylaştığı adreste resimle anlatılmış. Yardımcı olan arkadaşlarımıza teşekkür ederim.
Yiğit Ekim DEMİR (yigitekimdemir)
Content Creator and C# Unity Programmer
6 days ago
Unity ile bundle oluşturmak için yapılması gerekenleri şurada görebilirsiniz: https://blogs.unity3d.com/2018/10/03/support-for-android-app-bundle-aab-in-unity-2018-3-beta/
YY
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Deneyeceğim.
View More Comments
Category
School & Education
Description
Türk oyun geliştiriciler grubuna hoş geldiniz. Amaç: Türk oyun geliştiricileri için kurulan bir gruptur. Düşünce: Bilgi ve fikir
Preferred Language
Turkish
Location
Turkey